20 listopadu, 2023

Zvyšte viditelnost vašeho e-shopu – Co je SEO?

SEO

SEO (Search Engine Optimization) je neodmyslitelnou součástí digitálního marketingu. Pomocí SEO dokážete zlepšit viditelnosti vaší webové stránky ve výsledcích vyhledávačů a tím oslovit potenciální zákazníky. Lepší pozice dosáhnete optimalizací různých prvků webové stránky, od jejího obsahu a obrázků, až po základní kód a strukturu. SEO jednoduše usiluje o to, aby byla stránka pro vyhledávače přístupnější a relevantnější, díky čemuž zvyšuje i pravděpodobnost, že stránka obdrží vyšší hodnocení pro konkrétní klíčová slova a fráze, která potenciální zákazníci používají při hledání produktů a služeb.

 Vyhledávače své algoritmy neustále vyvíjejí, proto je potřeba, abyste vy či váš SEO specialista drželi krok s nejnovějšími postupy a udrželi si silnou online přítomnost.

Kdo je SEO specialista a jak vám může pomoci?

SEO specialista je člověk, který dokáže zlepšit výkon vašeho webu prostřednictvím optimalizace pro vyhledávače. Cílem je dosáhnout vyšších pozic v organických výsledcích vyhledávání, vyšší návštěvnosti a z ní plynoucích konverzí. Jak toho dosáhne? Optimalizací designu, obsahu, klíčových slov a technických aspektů webu tak, aby odpovídaly záměrům a preferencím cílového publika.

Proč byste měli zvážit spolupráci se SEO specialistou?

Mnoho podnikatelů se o SEO pokouší na vlastní pěst, což nemusí být vždy špatné. Nicméně je dobré zvážit služby odborníků. SEO specialista rozumí technickým aspektům a má potřebné zkušenosti k dosažení optimálních výsledků. Pokud stále váháte, zda investovat do spolupráce se SEO odborníkem, zde je několik důvodů, proč byste měli zvážit jeho služby:

 • Čas: SEO je časově náročné. Místo toho, abyste trávili čas učením, můžete tento čas věnovat raději rozvoji svého podnikání a optimalizaci webu nechat na profesionálovi.
 • Technické znalosti: SEO vyžaduje hluboké technické znalosti a dovednosti, které získáte hlavně praxí v oboru.
 • Cílení na správné publikum: Zatímco můžete získat určitou viditelnost díky vlastnímu SEO, nemusíte cílit na správné publikum. Ačkoliv se vám tedy podaří zviditelnit web, neoslovíte správný segment zákazníků, tudíž vám to kýžené výsledky nepřinese.

Jak vybrat správného SEO specialistu?

Výběr vhodného specialisty vyžaduje důkladný výzkum. Zaměřte se na recenze, ptejte se na jejich zkušenosti a úspěchy u ostatních klientů. Důležité je také pochopení strategie, kterou pro vás navrhuje, a domluva na pravidelných reportech, ve kterých vás obeznámí s výsledky.

Zpět na kategoriiZpět na hlavní stránku
Zaujal vás náš článek?
Třeba si budeme rozumět!
Napište nám zprávu.

Nevyhovuje vám kontaktní formulář?
Pošlete nám zprávu na info@macroconsulting.cz

  Další články

  google consent mode v2

  Google Consent Mode v2.0

  Ptáte se co je Google Consent V2? Můžete to považovat za reakci Google na další z kroků EU k zabezpečení většího soukromí všech uživatelů internetu. Tentokrát totiž nebudou za špatné nakládání se soukromými daty stíhání jen vlastníci webů, ale i samotný Google. Co to ta EU nachystala? Jedná se o Digital Market Act (DMA), který vejde v platnost již v březnu […]
  Číst dále

  Jak správně nastavit cookie lištu?

  Sbíráte informace o uživatelích vašeho webu? Pokud ano, máte správně nastavenou cookies lištu? V opačném případě vám může hrozit nemalá pokuta.
  Číst dále
  Marketingová analytika

  Marketingová analytika

  Využijte marketingovou analytiku k zefektivnění vašich marketingových aktivit. Poradíme vám, jak s ní začít a co vám může přinést.
  Číst dále
  GA4 článek

  Google Analytics 4

  Google Analytics 4 jsou nejnovější evolucí nástroje Google Analytics, který je navržen tak, aby vám poskytoval podrobnější a přizpůsobitelnější data.
  Číst dále
  analyza zakazniku

  Analýza zákazníků

  Analýza zákazníků vám poskytne cenné informace, které vám pomohou zvýšit prodej, zlepšit zákaznickou spokojenost a vytvořit silnější vztahy se zákazníky.
  Číst dále