20 listopadu, 2023

Druhy marketingových agentur

Marketingové agentury

Zvažujete spolupráci s marketingovou agenturou? A víte podle čeho vybrat tu, která vám skutečně pomůže dosáhnout vysněných výsledků? 

Dalo by se říct, že se s marketingovými agenturami za posledních pár let roztrhl pytel. Na trhu je nepřeberné množství odborníků z různých koutů marketingu Jak si mezi nimi ale vybrat ten správný druh agentury, který naplní vaše očekávání?

Marketingových agentur je několik druhů a každý druh má své specifické zaměření. Proto je nejprve potřeba zvážit, jaké jsou vaše cíle a na základě toho přizpůsobit výběr agentury. Abyste měli přehled o službách, které jednotlivé agentury nabízejí, připravili jsme pro vás stručný seznam.

Druhy marketingových agentur:

 • Reklamní agentury: Tyto agentury se specializují na vytváření a správu reklamních kampaní napříč různými kanály. Jejich práce zahrnuje kreativní proces, produkci a umístění reklam v televizi, rádiu, tisku a digitálních médiích. Reklamní agentury často spolupracují s velkými značkami a korporacemi, s cílem vytvořit zapamatovatelné reklamní kampaně, které zvýší povědomí o značce a podpoří prodej.
 • Digitální agentury: Specializují se na digitální prostor a nabízejí služby, které značkám pomáhají vyniknout v online prostoru. Nabízejí služby jako SEO (optimalizace pro vyhledávače), PPC (pay-per-click reklamy), e-mail marketing, obsahový marketing a marketing na sociálních sítích. Digitální agentury pracují na tom, aby byly značky viditelné v digitálním světě, ať už prostřednictvím organického vyhledávání, placených kampaní nebo díky tvorbě relevantního obsahu.
 • PR agentury: PR agentury jsou zásadní pro budování a udržování pozitivního veřejného obrazu značky. Zaměřují se na komunikaci a vztahy s médii, řízení veřejného mínění a krizovou komunikaci. Pomáhají značkám komunikovat jejich příběhy, hodnoty a aktuální informace tak, aby o společnosti vytvářely pozitivní obraz v očích veřejnosti.
 • Agentury zaměřující se na sociální sítě: V dnešní době, kdy sociální sítě hrají klíčovou roli v každodenním životě mnoha lidí, je prezence značek na těchto platformách téměř nutností. Agentury vám pomohou s tvorbou a správou marketingových kampaní na platformách jako Facebook, Instagram, Twitter a další. Jejich cílem je vytvářet a udržovat silnou přítomnost na sociálních sítích, budovat komunitu a zvyšovat dosah.
 • Agentury pro obsahový marketing: Tyto agentury se zaměřují na tvorbu hodnotného a relevantního obsahu, který přitahuje a udržuje pozornost cílového publika. Vytvářejí strategický obsah, který informuje, vzdělává nebo baví publikum. Díky tomu budují důvěru a autoritu značky.
 • Agentury zaměřené na influencer marketing: S influencery spolupracuje mnoha značek, avšak ne vždy je spolupráce vhodně zvolena. S tím vám mohou pomoci agentury zaměřené na influencer marketing. Pomáhají identifikovat vhodné influencery, vyjednávat podmínky partnerství a měřit účinnost kampaní.
 • Event marketing agentury: Specializují se na plánování, organizaci a realizaci marketingových událostí, jako jsou veletrhy, konference a promo akce. Cílem je vytvářejí zážitkové akce, které posilují vztahy se zákazníky a zvyšují povědomí o značce.
 • Agentury pro přímý marketing: Tyto agentury se zaměřují na přímé oslovování zákazníků prostřednictvím osobních kanálů, jako je pošta, e-mail nebo telemarketing. Jejich cílem je vytvořit okamžitou reakci cílového publika.
 • Agentury pro výzkum trhu: Kvalitní výzkum trhu vám přinese cenné informace o trhu, konkurenci a chování zákazníků. Agentury provádějí kvantitativní a kvalitativní výzkumy, které pomáhají značkám lépe porozumět svému cílovému publiku a efektivněji se rozhodovat.
 • Kreativní agentury: Jak již plyne z názvu, kreativní agentury se zaměřují na tvorbu originálních a inovativních reklamních a marketingových materiálů, které rezonují s publikem a odlišují značku od konkurence.
 • Mediální agentury: Tyto agentury jsou experti na nákup reklamního prostoru a času v různých médiích. Jejich cílem je zajistit, aby reklamy viděli správní lidé, ve správný čas a za nejlepší možnou cenu.
 • Affiliate marketing agentury: Pomáhají firmám vytvářet a spravovat partnerské programy, které motivují affiliate partnery k propagaci produktů nebo služeb a odměňují je za generování prodejů/leadů. 

Závěr

Každá z těchto agentur má svou vlastní specializaci a může nabídnout jedinečné služby v závislosti na potřebách a cílech vašeho podnikání. Jednotlivé služby se mohou prolínat napříč agenturami, a proto je při výběru vhodné agentury důležité zvážit, jaké služby potřebujete a jaký typ agentury bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám.

Zpět na kategoriiZpět na hlavní stránku
Zaujal vás náš článek?
Třeba si budeme rozumět!
Napište nám zprávu.

Nevyhovuje vám kontaktní formulář?
Pošlete nám zprávu na info@macroconsulting.cz

  Další články

  google consent mode v2

  Google Consent Mode v2.0

  Ptáte se co je Google Consent V2? Můžete to považovat za reakci Google na další z kroků EU k zabezpečení většího soukromí všech uživatelů internetu. Tentokrát totiž nebudou za špatné nakládání se soukromými daty stíhání jen vlastníci webů, ale i samotný Google. Co to ta EU nachystala? Jedná se o Digital Market Act (DMA), který vejde v platnost již v březnu […]
  Číst dále

  Jak správně nastavit cookie lištu?

  Sbíráte informace o uživatelích vašeho webu? Pokud ano, máte správně nastavenou cookies lištu? V opačném případě vám může hrozit nemalá pokuta.
  Číst dále
  Marketingová analytika

  Marketingová analytika

  Využijte marketingovou analytiku k zefektivnění vašich marketingových aktivit. Poradíme vám, jak s ní začít a co vám může přinést.
  Číst dále
  GA4 článek

  Google Analytics 4

  Google Analytics 4 jsou nejnovější evolucí nástroje Google Analytics, který je navržen tak, aby vám poskytoval podrobnější a přizpůsobitelnější data.
  Číst dále
  analyza zakazniku

  Analýza zákazníků

  Analýza zákazníků vám poskytne cenné informace, které vám pomohou zvýšit prodej, zlepšit zákaznickou spokojenost a vytvořit silnější vztahy se zákazníky.
  Číst dále
  crossmenu